Kapitola 1 : Denisa

25. dubna 2009 v 17:44 | Naja |  HP a Dvojité Dé
K této povídce se ráda vrátím... Možná vám to připomene Past na rodiče, ano.. nechala jsem se inpirovat.. Ale svým způsobem si děj a podrobnosti vytvářím sama :D


"Mami!!" zvolala 15-letá Denisa, když uviděla svou mamku po půl roce. Byla totiž v Bradavicích a od Vánoc nebyla doma. Až teď, konečně! Tolik se jí stýskalo. Okamžitě se jí vrhla kolem krku.
"Denisko!" vykřikla Ginny Weasleyová a obětí oplatila. Měly se hrozně rády i jako rodinným vztahem, i jako vztahem nejlepších přítelkyň.
"Neříkej mi Denisko!" pravila nakvašeně Denisa.
"No jo, tak Deny!"
"To je lepší.." mrkla okem Deny.
Deny se chytla mamky a ta je obě přemístila domů, do krásného domku s velkou zahradou ve vesničce zvané Godrikův Důl.
"Konečně doma" pronesla Denisa.
"Copak, nelíbilo se ti tam?"
"Ale ano, líbilo, ale..celý rok mi v hlavě visí jedna otázka."
"Opravdu?A jaká?" starostlivě Ginny.
"Táta.Tento rok jsem na něj narazila v knihovně. Ale bylo to hrozně stručné. Jenom jméno : Harry Potter a datum narození. Víš, nikdy jsi o něm nemluvila a já se nezeptala. Všechny holky červenají, když někdo vysloví mé jméno. Myslím, že je na čase, abys mi o něm něco řekla. Je mi 15 a musím dělat jako že nic. Já bych moc chtěla mít tatínka, ale nikdy jsem nenašla odvahu se na něj zeptat."
"Ale.."
"Žádné ale, pravdu a hned! Prosím." U slova prosím udělala psí oči.
"Tak dobře!"
"Skvělý, rychle povídej!"
"Tvůj otec se narodil tady, přímo v tomto domě Lily a Jamesovi Potterovým. Po roku jeho života zlý černokněžník Voldemort zabil Lily i Jamese, ale když chtěl zabít Harryho, kletba se obrátila na něj on zmizel."
"Jak zmizel? A jak se mohla na něj obrátit??" zeptala se Denisa.
"To nevím. Myslím ale, že Harry a Brumbál to vědí. Jen to nikdy neřekli. A zmizel jednoduše. Nějak se rozplynul nebo co. Všichni si mysleli, že je mrtvý..nebyl. Brumbál dal tvého tátu k Harryho strýčkovi a tetě. Vůbec na něj nebyli hodní a odmala jim musel dělat poskoka. V jeho 11 pro něj přišel strejda Hybrid a vzal ho do školy, do Bradavic. Tam si našel dva nejlepší kamarády, strejdu Rona a tetu Hermionu."
"Opravdu? A já jsem si říkala, odkud ji znáte, mami, to jsem nevěděla.." chtělo se jí plakat.
"Zažil toho opravdu moc. V prvním ročníku se setkal s Voldemortem, který přežíval v hlavě jednoho kouzelníčka. Ve 2. r. zachránil mě před Voldemortem a baziliškem, probodl ho. Od první chvíle jsem do něj byla blázen. Ve třetím zachránil svého kmotra asi od stovky mozkomorů. Měl ho strašně rád.
Pak následoval turnaj tří kouzelníků. Bylo mu 14 a musel se účastnit, protože jeho jméno hodil do poháru Smrtijed. Na konci turnaje byl svědkem, jak Voldemort získal opět tělo. Poslal na něj Expelliarmus a Voldemort Avada Kedavra. Jejich hůlky se střetly. Jenom záhadně vyvázl a po prázdninách, když měl nastupovat do 5. ročníku, mu nikdo nevěřil, Jen my, přátelé, Fénixův řád a Brumbál.Možná ještě pár lidí venku. Pravda vyšla najevo, když Harry s Voldemortem znovu zápasili. Tehdy zemřel jeho kmotr, byla to pro něj rána.
Dokončil šestý a sedmý ročník, vyzval Voldemorta na souboj, že prý to chce mít za sebou, zabil ho. Jenom když na něj poslal Avadu, skočil před Harryho Neville Longbottom, další z přátel a zemřel. Myslela jsem v ten okamžik, že Harry pukne zlobou a zármutkem..Tolik lidí pro něj zemřelo. To si myslel on, ne já. Ministerstvo ho pak obvinilo z Nevillovi smrti.
Musel odejít ze země, byla to jediná možnost, jak se vyhnout Azkabanu. Magie mu sebrala mnoho. Rodiče, přátele, kus života. Nikdo neví, kde je a jestli je naživu. Jedno je ale jisté, BYL TO HRDINA."
Denisa se rozběhl k mamce a pevně ji objala." Maminko, to je hrozný, chudák tatínek!"
"To ano, ale my už ani nedoufáme, že se vrátí."
"Kdo my?"
"Babička, dědeček, já, strejda Ron s tetou Lenkou. Ti dva se měli rádi už od konce 5. ročníku."
"A vy s tátou? Kdy se do tebe zamiloval?"
"Taky v té době. Bylo to hrozně dávno, když jsem zjistila, že tě čekám, byla jsem ještě ve škole, bylo to rok před bitvou. Pak ses narodila ty a…/zamyslila se/… no, prostě jsem tě měla ráda."
"Ta a..? Ty jsi řekla ty a..Co tam mělo být?"
"Víš zlato, ty nejsi jedináček. Máš sestru, dokonce dvojče." Odpověděla Ginny.
"Cooože?" vykřikla Denisa.
"Ano, ty a Dominika. Jenomže ještě než táta odešel, vzal si Dominičku sebou. Aby se mu tak nestýskalo. Myslím ale, že Brumbál tuší, kde je."
"Fajn," Deni změnila grimasu na uspěchanou a jako by už vůbec nevnímala, bylo jisté, že mé něco za lubem." Tak já jdu do pokoje, ano?" vyběhla schody a zmizela ze rohem.
O den později, když vstoupila Ginny do jejího pokoje, ozval se jen hlasový záznam :"Promiň, mami, ale já jsem to musela udělat,. Do smrti bych si vyčítala, kdybych se alespoň nepokusila tátu najít. A zvláště po tom, co jsi mi o něm řekla. Promiň…"
Ginny si povzdechla…Kéž by ho našla…
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama