Kapitola 2 : Dominika

25. dubna 2009 v 17:45 | Naja |  HP a Dvojité Dé

Dominika Potterová, 15 letá dívka, právě vystupovala z Krásnohůlského kočáru a těšila se na prázdniny. Teda taky na taťku. Ve škole byla díky svému příjmení populární.( na rozdíl od Deni, ptž ta všechny ohledně autogramu bo tak hned odbyla, jí se to ale líbilo)
Byl to její nejlepší kamarád, mohla se mu se vším svěřit, mohla něco vyvést a on k ní byl vstřícný..Věděla o něm vše, jak byl malý, s kým kamarádil.Litovala ho. Nejvíc jí ale bylo líto, že nemá maminku. Teda určitě ještě někde je, ale taťka jí neřekne kde, bojí se, že by se za ní vydala a že by se jí něco stalo. Slíbil jí, že až jí bude 17 řekne, kde bydlí její rodina.


Domi nechtěla čekat do 17, vybafne to na tátu hned doma. ( mají s Denčou docela stejný myšlení, ne?:D)
Když vystoupila, rozhlížela se po širém letišti, kde měl někde stát Harry Potter. Taky že tam stál. Byl v hábitu a moc mu to slušelo. Jeho vlasy byly neposedné a rozcuchané, jako vždycky a brýle měl malinko nakřivo. Všimla si, že mu přibyl jeden škrábanec na tváři. Rozběhla se k němu.
"Tati!" vyhrkla zděšeně :" Co ten škrábanec?"
"Taky ti přeju pěkný den a zdravím tě." S úsměvem Harry. Byl šťastný, že ji vidí.
" A jo, promiň, no takže ahojky tati ( jemně, pak přísně) krucinál co má znamenat ten škrábanec na tváři? To jsi zase honil zloduchy?" Harry totiž pracoval na Francouzském ministerstvu a někdo pořád něco nezákonného dělal, sem tam se našli i takový, kteří dobrovolně nešli.
"Ano, beruško, ale kolikrát jsem už říkal, že to patří k mojí práci, že se někdy můžu poranit. Miluju tu práci stejně tak, jako ty máš ráda školu. ( To jsem ještě neříkala, Domi měla moc ráda školu, jediné, co jí nešlo, byly lektvary, u Denči naopak, jediné, co jí šlo, byly lektvary ).
"Aha, tak to jo." Podotkla Domi a společně je táta přemístil do jejich domu.
"Tak," přišla minuta jejího dotazu:" teď se na něco zeptám a jak mi neodpovíš po pravdě, tak uteču." Na Harryho platilo jen citový vydírání.
"Kde bydlí moje dvojče, mamka, prostě rodina?"
"Zlato, to po mě nechtěj, až ti bude 17 dozvíš se to."
"Tak já si jdu zabalit." Měla se na odchodu.
"Ne! Tak dobře, povím ti to. Slíbíš mi, že když ti to řeknu, nebudeš je hledat?"
"Ano, jen chci vědět, kde bydlí." Myslela to upřímně, nikdy by tátovi neutekla.
"Bydlí ve vesničce Godrikův důl, je to dům po mých rodičích, na mapě ho najdeš na sever od Londýna."
"Ještě číslo popisný."
"7"
"Díkes. Tak jak ses měl od Vánoc?" sedli si v obýváku do křesel.
"Měl jsem se skvěle, i když s tebou je to lepší. Je tu strašná nuda. Nebýt Tichošlápka, unudil bych se." Tichošlápek byl jejich pes. Harrymu se stýskalo i po Siriusovi , tak podle něj pojmenoval jejich psa. Dva křečci, které si koupila Dominika, se jmenovali Náměsíčník a Dvanácterák. Ty si však pojmenovala sama.
"Cože? Já myslela, že v honičkách máš o zábavu postaráno."
"No, jenomže letos jsme málem ztratili Brekleyho. Sice to přežil, ale nikomu se už nechce riskovat."
"To vidím" podotkla Domi ukazujíc na škrábanec.
"Ale to je nic, to jsem jenom zaháněl mozkomora a štramchnul jsem o tyč."
"Jenom" ironicky Domi."No nic, tati, krásně se s tebou povídá, ale musím odeslat Hedviku s dopisem"
Odešla do pokoje. Byl to velký pokoj se spoustou prostoru, aby se prý mohla přes prázdniny vyřádit. Copak ona chtěla řádit? Jí stačil koutek s knížkama.
Poslala Hedviku s dopisem kamarádce. Hedvika byla skvělá sova. Na to, že byla už stará, vždycky doručila dopis a nikdy se jí nic nestalo.
Sedla si za stolek, že si jako půjde číst knížku " Kouzla pro dospívající aneb jak zažít větší srandu", když v tom se uprostřed jejího pokoje znenadání objevila nějaká holka vypadajíc stejně jako ona.
"Sakra," ulevila si:" To je skvělý! Nikdo mi neřekl, že přemisťování je tak dobrý a lehký, jenom jsem pomyslela na Potterovi a jsem tu! Ahoj" otočila se k absolutně vyděšené Domči a spustila :" Ahoj, ty musíš být Dominika, já jsem tvoje ségra, Denisa, tě péro!"
Domi málem omdlela.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama