Kapitola 3 : Godrikův důl a sázka

26. dubna 2009 v 11:34 | Naja |  HP a Kletba Smrti
Harry se přemístil někde na louku. Nejdřív musí zjistit, kde celé léto bude. Bradavice ne, Grimmauldovo náměstí ne, Godrikův důl ne..Moment. Proč ne Godrikův důl? Tam to přece všechno začalo. Celý příběh Harryho Pottera, celá jeho sláva. Mohl by najít svůj dům, musí to zkusit.
Pevně myslel na Godrikův důl a přemístil se.

Otevřel oči. Byl na nějakém hřbitově.Poznával to tu, hřbitov na Malém Visánku. Jakože se sakra nedostal do Godrikova dolu? Co selhalo?
Navíc, před ním stál Voldemort. Uskočil dva metry dozadu.
"Ahoj, Harry, máš namířeno do Godrikova Dolu?" nějak přátelsky Voldemort.
"Hm…"
"Tak to jsi tu správně.Musíš jít tak kilometr pěšky a jsi tam. V den, kdy jsi mě připravil o moc, se totiž kolem vesnice aktivovala nějaká bariéra, podle níž se tam nesmí nikdo přemístit. Nejbližší místo ne přemístění je tady. Tvůj dům je hned první. Když budeš cestovat klidně sem přijď, Smrtijedi ti nic neudělají, jenom nezasahuj do našich rad, ty bývají velmi často." A pak se přemístil. Harry koukal. On ho ani nemučil?
Přesto prozkoumal hřbitov. Viděl svou zaschlou krev na náhrobku Toma Radla. Poslechl Voldemorta a šel pěšky. Míjel překrásnou přírodu, která nebyla ani v Kvikálkově.
Když došel na kraj Godrikova Dolu, do oka mu vpadl malý nenápadný dům. Byl sice malý, ale krásný.
Šel k bráně a zkusil se jí dotknout. Zazářila a sama se otevřela. Zahradou se vydal k domu a když otevřel dveře, ozval se hlas :" Vítej, Harry Pottere, zatím poslední z rodu Potterů."
"Ehm, ten barák mluví?"
"Ano, pane, mluvím, začaroval mě tak váš táta, když vaše máma byla na mateřské, aby si měla s kým povídat."
"Tykej mi, dome." Řekl trochu vyjeveně.
"Děkuji, Harry, tvá maminka mi říkala Joe (Džou), prý podle jejího táty," podotkl Joe (dům).
"Takže Joe, provedeš mě?" zeptal se ho s radostí Harry.
"Samozřejmě Harry."
Harry vstoupil.
"Tady je vstupní hala, váš kmotr se zde obvykle přeměňoval ze psa na člověka." Mluvil dům, Harry se ale otočil.Kapaly mu slzy. Za ten rok u Voldemorta na to dokázal nemyslet, ale teď se to vrátilo. Sirius padá za oblouk, Harry se zmítá v náručím Lupina.
"Pane Harry, nebuď smutný. Vždyť máš ještě kamarády a Remuse a další. Sirius byl skvělý muž, ale nebylo mu prostě souzeno žít."
"Děkuju, Joe, moc děkuju.I když nevím, jestli nějaké kamarády mám. Za ten rok se mohlo stát cokoliv."
"Ano, to vskutku ano, ale kamarádi vás přeci nikdy nezklamaly, tak proč by měly teď?"
"To je pravda.Tak co, co se dělo v kuchyni?" řekl s úsměvem Harry.
Ve Fénixově řádu to jelo. Byla velká oslava, všichni se radovaly. Uběhl den, kdy byl Harry u Brumbála. Jedné osůbce však do smíchu moc nebylo. Bylo jí moc líto, že Harryho neviděla, hned by se mu vrhla kolem krku a políbila jej. Milovala jej, jeho ztráta ji vzala. Ten rok nechodila v ničem jiném než v černém. A teď? Co když je někde sám? Stále nemá jistotu, že do té školy opravdu půjde a i kdyby jo, jak by si jí mohl všimnout?
Ginny už to oslavování nemohla vydržet. Sebrala se a šla do pokoje. Přemýšlela, jestli není sobecká, že neoslavuje Harryho návrat, ale ona měla velkou radost jenže.. nešlo to.
Na své posteli spatřila sovu. To je Konstance, sova Levandule Bownové.
Když otevřela dopis, zjistila, že jí píše společně s Parvati a Padmou.
Ahoj Ginny,
Jak se máš? My dobře, jsme na společné dovolené. Právě jsme četly v Denním věštci, že je HP zpátky? To jako fakt? Ty o tom musíš něco vědět ne? Ale jestli je to pravda, tak je to super. Pamatuješ na tvou sázku? Že sbalíš každého, když jsme říkali, že si u žádného ani nevrzneš? Tak jsme se dohodli, že se s tebou vsadíme. Pokud tě Harry Potter pozve na Vánoční ples, máš u nás 25 galeonů.
Zdraví
Levandule, Parvati, Padma
Ginny se nadechla, napsala na zadní stranu dopisu OK, beru! a poslala po sovičce. Kdyby s ním začala chodit, myslely by si ty nány, že je to kvůli sázce a nemusela by jim říkat jak moc ho miluje. Už od prvního okamžiku. Hlavně ať se to Harry nedozví.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nikola Nikola | Web | 12. srpna 2009 v 18:13 | Reagovat

Hlavně ať se to Harry nedozví.

Vsadím se,že se to dozví....25

2 Scarlett Scarlett | Web | 10. října 2009 v 23:07 | Reagovat

At se to nedozví, prosím. Ale mluvící dům? Já bych se s toho zbláznila, ukecaný dům!?
Ps: Můžeš Joe pootočit to okno na západ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama