Kapitola 4 : Tos mi teda pomohla, ségra

26. dubna 2009 v 11:26 | Naja |  HP a Dvojité Dé
Dominika se v oblečení Denisy dostala do malé vesničky. Domy tu byly pěkné, ale poněkud.. mudlovské. Odmalička byla zvyklá na kouzla, v sousedství měla plno kouzelníků.
Nikde však neviděla dům č. 7, tak zkusila vesnici obejít. Dům našla až v malé postraní uličce, která vypadala docela opuštěně.

Přibližovala se nenápadně k brance a otevřela ji. V tom se však rozezněl alarm a nějaké neznámé kouzlo ji odhodilo dozadu.
Z domu vyběhla rusovlasá žena s hůlkou v ruce. Očividně se jí ulevilo, když Domi uviděla.
"Deny, já jsem si myslela, že jsi nějaký vetřelec." Řekla, Domi na ni však zírala s otevřenou pusou.
"Co je zlato? Zapomněla jsi na naše proti vetřelecká opatření?Mimochodem, vítej zpátky, sluníčko. Rozhodla ses vrátit?" usmála se Ginny Potterová.
Domi byla v rozpacích:" Jo jasně, zapomněla.Vrátila jsem se..ehm.. aby ti nebylo….no…smutno!" vykoktala nakonec. Stejně na ni zírala dál. Byla tak krásná. Už viděla, po kom byla. Byla celé ona. Až na oči a vlasy. Oči měla jako dva třpytící se smaragdy a vlasy? Černé jako uhel.
Ginny ji pobídla dál a ona opět zazírala. Jestli je tohle vstupní hala, tak teda chce vidět celý dům. V celém domě bylo všechno uklizen, praveno a ozdobeno. To u nich nebylo. Taťka byl strašný nepořádník, takže tam většinou sem tam něco leželo. Překvapilo ji, že se jí mamka neptala na "její" cestu Asi ji trochu mrzelo, že taťku "nenašla".
V kuchyni si začali vykládat. Ginny o tom, co se tady mezitím stalo /njn, jeden den se neviděli) a Domča o tom, jak je šťastná, že je tu. Ihned se rozpovídala, její mamka byla prostě anděl.
Ginny jí dala na talíř rohlík se sýrem a šunkou.
/To bude trochu problém/, pomyslela si Domi. Byla totiž vegetariánka a v životě by už nedala do pusy maso. Protivilo se jí zabíjení zvířat, i když to byl jen pavouk. Proto jich měla tolik. Pamatovala si, že Bunnyho ( králík) kdysi vysvobodila od jeho zlého majitele, který ho chtěl sníst, ale to nemohla dovolit! Normálně ho drapla a odnesla pryč.Od té doby je její.
"Mami?" oslovila slabým hláskem mamku.
"Ano, zlatíčko?"
"Nemohla….nemohla bych tu šunku nechat? Nějak na ni nemám chuť," snažila se z toho dostat.
"Můžeš, ale to bych do tebe neřekla, nikdy nedáš bez masa ani ránu," usmála se Ginny a šunku snědla za ni.
Domči se začal zvedat žaludek. Jak to může někdo jíst??
"Zítra přijede teta Lenka se strejdou Ronem a Mattem s Elis (děti Rona a Lenky). Taky děda a babička, …." nedořekla, protože byla přerušena.
"Aha, a kdo teda ještě přijde??"
"No, teta Hermiona se Seamusem a Anne s Terrym ( zase děti)."
"A proč vlastně přijdou?"
"Na tvoje narozeniny, blázínků!"
No jo, ona má fakt zítra narozeniny!! Takže to budou první narozeniny mimo domov. Ale ona tu nechce být sama! Chce mít u toho tátu! Bez něj to prostě nejde.
"Mami, jdu do pokoje, jo?" sebrala se a odešla. /moment, ještě najít pokoj/. Když se trefila do těch správných dveří, šla k oknu a zvolala " Kory!" tak to prý dělal Deni. Hnědobílá sova se k ní snesla a ona začala psát.
Ahoj Deny,
Já vím, že jsme si říkali, že to vydržíme dlouho, ale já to nezvládnu. Jsem bez táty nic. Zítra máme narozeniny, tak bychom měli být pohromadě!Ne?? prosím, ukecej nějak taťku.!
S pozdravem, Dominika.
Ještě ten večer jí přišla odpověď.
Ahojky,
Ani náhodu, s tím nepočítej! Mě se tu líbí a neříkej, že ty tam nejsi spokojená. Chceme své rodiče poznat líp, ne?? A s těmi narozeninami. Já jsem to udělala tak, že jsem řekla taťkovi, že se necítím dobře a on oslavu o týden posunul. Slibuju, že za týden přijedem.
Tě péro, Denisa
Tos mi teda pomohla, ségra…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama