Kapitola 12 : Nehoda

12. prosince 2009 v 18:26 | Naja |  HP a Dvojité Dé
Taaak :-) A jak jsem slíbila :-) Je tu víkend a s ním nová kapitola :-) Jinaak... brzy přibyde i kapitolka k nové povídce ... asi v útarý zveřejním informace k ní a pak asi kolem čtvrtka první kapitolu :-) Na kapitolce k Dvojtému Dé se pracuje :-)


Harry se polepšil. Myslel na dceru a na to, jak moc ji nechce zklamat. Zklamat Domi by bylo jako zklamat Ginny a to byla věc, která se mu příčila ze všeho nejvíc.
Vánoce se blížily. Vlastně měli být už za tři dny a dnes večer měla přijet Domi. Harry byl celý den tak nějak roztěkaný, nemohl se dočkat. Ale už jen jedno dopoledne v práci a pojede do Paříže pro Domi.
"Salut!" řekl v práci. ahoj
"Salut Harry!" ahoj Harry
"Comment allez-vous?" Jak se máte? ( dál pokračuju česky, moc se mi nad tím nechce přemýšlet :D)
"Dobře… Harry, dnes nám přidělili jednu speciální prácičku. Jeden mladý kouzelník, sotva vyšel školu, začal šikanovat mudly. Bystrozoři si s ním neví rady, pár jich už zranil, je prý zatraceně dobrý. Tak to zbylo na nás."
"Jasně, žádný problém. Lidi, mě dnes přijíždí dcera, takže mi nemůže nic zkazit den."
"Konečně ses jí dočkal, blázne!"
Pak šli do akce. Město bylo po ránu temné. Kouzelník pravidelně napadal mudly v tomto okolí... Čekali…. Čekali….. čekali….
Po několika hodinách uslyšeli křik. Otočili se a byl tam asi osmnáctiletý kluk, který Cruciem mučil jednu mladou ženu, které mohlo být kolem 20. Měla zrzavé vlasy a Harrymu hrozně připomínala Ginny. Kolegové se schovali a připravili do útočné pozice. On tam ale jen stál jak tvrdé Y a zíral na tu ženu. Poté na kouzelníka. Měl na spánku srdíčko - důkaz lásky nějaké ženy, ale bylo poskvrněné jizvami, asi z pokusů o zbavení se srdce. Nemohl pochopit, proč by si ho chtěl odstranit…. Možná jeho partnerka zemřela.. Pak si vzpomněl na Ginny. Taky si ho chtěla odstranit?..
Kouzelník si ho všimnul. On ale pořád stál. Victor (jeho kolega) vběhnul za Harrym, chtěl ho odstrčit. Bylo ale pozdě.Harry dostal přímý zásah, odletěl asi pět metrů daleko a dopadl hlavou na kámen.
Kouzelníka se podařilo zneškodnit, ale Harry krvácel. Byl nutný transport do nemocnice, kde mu ránu zacelili. Victor působil jako lékouzelník v jejich skupině a nechtěl, aby Harry byl na Vánoce v nemocnici. Proto si vzal potřebné lektvary a pomůcky a přemístil se s Harrym k němu domů, kde mu ustlal v jeho posteli. Plánoval se o něj postarat, jak to kdysi udělal Harry, když to vypadalo bledě s Victorem. Teď na tom byl bledě jeho kamarád. Nereagoval na podněty, zorničky v očích vyvrácené… ale dýchal, a to bylo zatím podstatné.
Mále by zapomněl na Dominiku, kterou měl vyzvednout, ale nakonec si na ni vzpomněl.
Stál v Paříži na startovní dráze kočárů. Dominika vesele vyběhla z jednoho a hledala tátu.
Když uviděla Victora, řekl si.. něco je špatně… ale.. třeba má jen táta hodně práce.
Přišla k němu.
"Ahoj Victore. Neříkej, že táta zas chytá padouchy?" zasmála se.
"Ne Domi. A teď možná dlouho nebude."
"Cože? Co se stalo?"
"Vlastně ani nevím. Šli jsme zatknout jednoho kouzelníka. Byl to případ, který by Harry normálně zvládnul. Ale dívka, kterou mučil, měla rezavé vlasy, a on měl na spánku srdíčko. Harry zůstal stát jak opařený a pak dostal ránu. Dost ošklivě se bouchnul do hlavy. Ale je doma, já se o něj postarám. Do týdne by se měl probrat a pak se bude pomalu uzdravovat.
Domči začali téct slzy. Její táta? Nee..
"Chci ho vidět." Řekla.
Victor ji přemístil a ona se ho držela jako klíště. Doma vyběhla schody do tátova pokoje. Ležel tam… bledý… zavřené oči… a bolestná grimasa. Ale když řekl Victor, že ho uzdraví, tak to dodrží. Byl to dobrý lékouzelník.
--

Ginny připravovala pohoštění. Měla přijít Hermiona s rodinou. S Hermionou si byly poslední dobou hodně blízké, Hermiona se ji totiž snažila udržovat v dobré náladě, aby pak byla méně zklamaná. Ginny věřila, že až se jí narodí syn, Harry přijde a zůstane s ní (syn byl ve fázi 6-7 měsíců v břiše, je prosinec a věc vedoucí k otěhotnění se stala v červenci). Hermiona tomu ale nevěřila, protože věděla, že o Jamesovi ( jak si miminko Ginny pojmenovala ) Harry ani neví.
Ale na synovečka se těšila.
Zrovna, když Hermiona vstoupila do dveří, kopl ji James tak silně, že se jí podlomila kolena. Dopadla na zem a v hlavě se jí promítl obraz mrtvého Harryho ležícího v kaluže krve s dýkou v srdci.
"Ginny? Co je ?!"
"Malý mě právě kopnul.Ale hrozně moc! A ….jako by mi vyslal zprávu. S Harrym se něco děje! Musím ho najít!"
"Ginny! Neblázni! To se ti jen něco zdálo!"
"Ne nezdálo! Chytni se mě!" Hermiona se jí chytla… A Ginny se o něco pokusila. Představila si v hlavě, jak mluví k miminku, aby je zkusil přemístit k tátovi. Mohlo by to vyjít, protože miminko vlastně ještě "nežije", takže je to něco jako nadpřirozená bytost. A společně se srdíčkem na spánku,.. dobrá kombinace!
Najednou ucítily škub

Přistály na podlaze a ocitly se v domě, který nikdy předtím neviděli. Byly asi v obývacím pokoji a na stole se válely obvazy. Vydaly se přímo nahoru po schodech, i když nevěděly, co od toho očekávat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Scarlett (Mischaele) Scarlett (Mischaele) | E-mail | Web | 12. prosince 2009 v 19:12 | Reagovat

Haluzačko! Výborná kapitola, tak aby se ted dozvěděl o malém Jamesovi, ne? :-)

2 Felis Felis | Web | 12. prosince 2009 v 21:40 | Reagovat

Skvělé!!! Už se moc těším na další díl a přeji hezké známky na gymplu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama