Kapitola 5 : Azkaban

18. prosince 2009 v 20:47 | Naja |  Boj dobra a zla
Tyto kapitoly jsou oproti starému blogu upravené..


Po dvou dnech neustále cesty přistál na malé pevnince u Azkabanu.Byl totálně vyčerpaný, ale nedal to na sobě znát.Navíc, rána pořád krvácela a on neměl chuť se s Dracem dohadovat.
Draco z něj slezl a on se proměnil.
"Harry, vždyť krvácíš!!!" seřval ho.
"To je jedno.Tak tady zůstaň a já jdu dovnitř." Harry
"Zůstat?Děláš si legraci? Myslíš, že tě tam nechám jít samotného?Unaveného a zraněného?Nikdy!!!"

"Já to zvládnu, o to se nestarej." a vyčaroval si šátek, kterým si ránu ovázal.Ulevilo se mu.
Chtěl jít pro Siriuse sám!Jednak kvůli tomu, aby se Dracovi nic nestalo a pak.....má Siriuse rád a chce s ním být tu chvíli sám!
Protřepal hlavu a mávl hůlkou.Mohutná brána Azkabanu se začala s ohlušujícím vrzáním otevírat.Nepředpokládal, že to půjde tak lehko.Ale šlo.
Ve výhledu se mu vyjevila kolosální stavba obrovských rozměrů s mnoha menšími ale i většími okny, balkóny a různými volnými prostraními.Cely.
Kolem se to jen hemžilo černými pláštěmi těch neohavnějších tvorů - mozkomorů.Možná nebyl nejlepší nápad sem chodit, když má Voldemort mozkomory pod palcem, ale u to bylo jedno: jen se modlil, aby byl Sirius zase v pořádku.

Znovu cítil ten nešťastný a zároveň osamělý pocit, který si prodíral cestičky celým jeho tělem.Vyhrabal z bundy hůlku, vykřikl rychle "Expecto patronum" a nechal zářivého jelena klusat vedle něj.Další pocit nahrnující se mu do těla byl pocit ochrany od Dvanácteráka.
Mozkomorům se snažil obloukem vyhýbat, i když několikrát je musel patron rozehnat.Bylo jich tady jako much.Chudáci vězni, co to tady mají za život?
Pomalu přišel k mosazným dveřím.Zaklepal a dveře se sami otevřely.Ocitl se uvnitř nějaké haly.Na konci ní zahlédl stůl, u kterého seděla žena, nejspíš bystrozorka - něco psala.Dal si kapuci, nechtěl být poznán.Jelena si pro jistotu nechal u sebe.
Začal přecházet halu.Místo zdí vedly všude schody, které se různě rozbíhaly, zatáčely a proplétaly se.Vyznal by se v nich leda zkušený pracovník.Harry teda ne.
Přišel ke konci.Žena si ho nevšimla.

"Ehm, ehm.....Dobrý den!" převedl na sebe pozornost Harry.
"Á, dobrý den!Hledáte někoho??" žena mluvila podlézavým hlasem uculené ženy.
"Chtěl bych mluvit se Siriusem Blackem, bylo by to možné??"
"Bylo, ale nedoporučovala bych vám to.Vlastně se divím, že je ještě naživu."
"Proč , stalo se něco?" snažil se zakrýt jeho velký zájem o to, zda se něco Siriovi stalo.Aby nebyl nápadný.
"Víte, byl to velký zastánce Vy-víte-koho.Říká se, že zradil rodiče slavného Harryho Pottera.Toho musíte znát.Pak chtěl zabít i Harryho.Prý se mu to málem podařilo, ale Potter vyklouzl.To bylo, když utekl.Byl tehdy nejhledanější kouzelník.Všichni o něm věděli, dokonce i mudlové.Na svobodě byl něco kolem dvou roků, pak ho sem přivedli.Mozkomorové mu chtěli dát polibek, ale ministr chtěl, aby tady trpěl.Ale může vám říct, že je to pěkný zloduch!Během těch dvanácti let..." Žena působila dojmem ukecané vtíravosti.
"Ehm"přerušil ji Harry. "Musím vám říct, že než jsem sem přišel, prostudoval jsem si důkladně minulost tohoto vězně."
"Ah, tak promiňte.A proč s ním chcete mluvit?"
"To je OSOBNÍ!!"
"Aha, to je váš patron?"
"Ano!"
"Hezký jelen.Ten mi ale něco říká.V novinách jsem četla o někom, kdo měl za patrona jelena.. ano, to musíte být vy!Protože každý kouzelník má jiného patrona!!Jak jste se jenom jmenoval????Ah ano, už vím, jste.. ne, to není možné.. jste Harry Potter!!!"
/to je dotěrná ženská/ pomyslel si Harry.Sundal si kapuci, teď už byla zbytečná.
" Merlina!!Tak jste to vážně vy???Jé!!!Moje jméno je Meredit!!Jste teď velký hrdina!!!Všichni ví, že jste mluvil pravdu!!!Národ vás oslavuje!!!Ale proč hledáte Blacka, když vás chce zabít???"
To Harry nevěděl, vážně je teď slavný?Jenom to ne.To je to, co těď nejvíc potřebuje, aby se o něm mluvilo ještě víc...(ironie)...
"Ní nic tak, jak se zdá, ale řeknete mi konečně, kde má celu??!!"
"Jistě, je to cela 12, támhle těmi schody vpravo, ale buďte opatrný!!"
"Ano, nashledanou!!!"

/uf, konečně mi dala pokoj!/ pomyslel.
Šel po schodech, které mu ukázala.Všude po stěnách viseli pavučiny - Ron by tu nevydržel.Staré, zašlé a kamenité stěny tvořily odporné prostředí, ale pro vězně možná byly jako palác namísto smrti.
Ne však pro Siriuse!Toho musí dostat pryč!!
Přidal do kroku!!Chtěl svého kmotra vidět co nejdřív!!Uviděl první cely!!1,2,3 a 4 byly čísla, jenž ukazovala číslo cel.Pak šipka ke dveří vedoucích ven.Harry se jimi vydal.Byl venku.Utíkal!!5,6,7,8,9,10,11....Žaludek se mu třepal nedočkavostí.
Běžel, nekontroloval své pohyby.
12!!!!!!!!!!
Uvnitř seděl muž s dlouhými vlasy a vousy a možná dřív přátelským obličejem.
SIRIUS BLACK!!!!!!!!!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama